Nov
15
2018
VYHLÁSENIE MINISTERSTVA VEREJNÉHO ZDRAVOTNÍCTVA: KUBA OZNÁMILA UKONČENIE PROGRAMU „VIAC LEKÁROV V BRAZÍLII“
Brazílsky prezident Jair Bolsonaro, v súvislosti s prítomnosťou našich lekárov, opakovane, priamo a pohŕdavo hrozil, nerešpektujúc Panamerickú zdravotnícku organizáciu, že zmení podmienky programu Viac lekárov. Ministerstvo zdravotníctva Kubánskej republiky, zaviazané princípom solidarity a humanizmu, ktorými riadi kubánsku lekársku spoluprácu po dobu 55 rokov, sa podieľa na programe Viac lekárov pre Brazíliu, ktorý vznikol v auguste 2013.
